Funktionärer och utskott

 

Funktionärer 2020

Inspektor

professor Kai Nordlund
040 556 2806
if.nfonull@rotkepsni

Kurator

hum.kand. Jessica Karlsson
040 544 77031
if.nfonull@q



Director cantus

Linnea Lindfors

if.nfonull@eradelgnas

Vice director cantus

if.nfonull@eradelgnas

Klubbhövding

Otto Lindblom

if.nfonull@gnidvohbbulk

Lokalintendent

Antonia Westerholm

if.nfonull@tnednetnilakol

Kulturansvarig

Mikael Westerlund

if.nfonull@giravsnarutluk

Idrottsansvarig

Linda Helenius och Tobias Lillqvist

if.nfonull@giravsnasttordi

Chefredaktör

Antonia Westerholm

if.nfonull@rotkaderfehc

Historiograf

Mikko Hietanen

if.nfonull@fargoirotsih

Fanbärare

Oliver Flinck

if.nfonull@erarabnaf

Årsfestmarskalk

Rasmus Englund och Peter Nybergh

if.nfonull@klaksram

Webmaster

Peter Nybergh

if.nfonull@retsambew

Miljöansvarig

 Otto Lindblom

if.nfonull@giravsnaojlim

YngÄl-ansvarig

Emilia Sundholm

if.nfonull@giravsnalagny

Jämlikhetsansvarig

Katarina Sikow

if.nfonull@kilmaj

Nationsfotograf

Elin Rosendal

if.nfonull@fargotofsnoitan

Bostadssekreterare

Elmer Tuominen

if.nfonull@datsob

Studiepolitisk sekreterare

Katarina Sikow

if.nfonull@lopeiduts

Representanter i stipendiefondens styrelse

Otto Lindblom och Jonne Granqvist

Representant i SSBS förvaltningsråd

Elmer Tuominen (2018-2020)
Wille Mansén (2018-2020)

Medlem i SSBS styrelse

Jenny Skoglund och Jonne Granqvist

Medlem i Nationernas samdelegations styrelse

Emilia Sundholm

Representanter i Östfinska delegationen

Antonia Westerholm och Elin Rosendal

Verksamhetsgranskare

Katja Flittner och Johan Björkell

Verksamhetsgranskares suppleanter

Albert Andersson och Fredric Granberg

Uthyrningsansvarig

Hampus Nordin

if.nfonull@gninryhtu

 

Utskott 2020

Programutskottet

  • Matilda Lindblom – Programchef
  • Elin Rosendal
  • Linnea Lindfors
  • Annika Hansson
  • Karolina Lindfors

Värdinneriet

  • Stefan Andersson – Värdinna
  • Alex Thilman
  • Elin Rosendal

Yngre-Äldremedlemsutskottet

  • Emilia Sundholm- YngÄlansvarig

Klubbmästeriet

  • Otto Lindblom – Klubbhövding

Rekryteringsutskottet

  • Topias Kosunen – Rekryteringsansvarig
  • Annika Hansson
  • Emilia Kyttälä
  • Linnea Lindfors
  • Karolina Lindfors
  • Ina Mickos

Dokumentationsutskottet

  • Elin Rosendal – Nationsfotograf

Paprikaredaktionen

  • Antonia Westerholm – Chefredaktör

Sångledarutskottet

  • Linnea Lindfors – Sångledare
  • Elin Rosendal
  • Ina Mickos

Webutskottet

  • Peter Nybergh – Webmaster

Ordningsutskottet

  • Jessica Karlsson – Kurator
  • Otto Lindblom
  • Oscar Henriksson

Utvecklingsutskottet

  • Jessica Karlsson – Kurator
  • Peter Nybergh (2019-2020)
  • Sebastian Henriksson (2019-2020)
  • Jenny Skoglund (2020-2021)
  • Albert Andersson (2020-2021)
  • Jonne Granqvist (2020-2021)
  • Emilia Sundholm (2020-2021)
  • Katarina Sikow (2020-2021)

De Äldres Råd

  • Kai Nordlund – Inspektor
  • Jessica Karlsson – Kurator
  • Paul Nouro (2018-2020)
  • Ann Holm-Dellringer (2018-2020)
  • Annette Tallberg (2018-2020)
  • Jan Sandström (2018-2020)
  • Alexander Grandin, suppleant (2018-2020)
  • Emilia Nordlund, suppleant (2018-2020)